Klub

Saleziánsky futbalový klub – SFC Kopánka

Saleziánsky futbalový klub – SFC Kopánka vznikol v roku 2009. Funguje pri občianskom združení DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže – stredisko Trnava. Je zameraný na chlapcov vo veku od 9 do 15 rokov, ktorým ponúkame možnosti a priestor pre rozvoj športových zručností. V súčasnosti v klube evidujeme vyše 80 chlapcov v kategóriách dorast, žiaci a prípravka. Fungujú tu štyri družstvá. V družstve Prípravka „B“, ktoré je vstupnou bránou do klubu, je zapojených asi 20 detí od 9 rokov.

Družstvo Prípravka “A” má 19 hráčov od 10-12 rokov a je zapojené do oblastnej ligy prípraviek. Družstvo žiakov má 16 hráčov a je zapojené do oblastnej futbalovej súťaže.  Družstvo dorastu má 17 hráčov a takisto je zapojené do oblastnej ligy. Chlapci prípravky „B“ hrávajú priateľské zápasy a futbalové turnaje so svojimi rovesníkmi.

Celoročnou hlavnou činnosťou sú tréningy a zapojenie sa do futbalovej súťaže. Družstvá trénujú 2x za týždeň pod vedením trénerov. Tréningy sú zamerané najmä na prípravu na ligové zápasy. Tréningová príprava pokračuje aj v zime, kedy chlapci trénujú v prenajatých telocvičniach na školách. V rámci tréningového procesu sa organizuje 2x v roku víkendové sústredenie, ktorého cieľom je príprava na aktuálnu sezónu.

Tento klub má vo svojom názve “saleziánsky”, preto pri činnosti nezabúdame ani na formovanie osobnosti každého hráča. Naším cieľom je vytvoriť klub, ktorý bude mať svoju úroveň z hľadiska výchovy, vytvorenia partie a taktiež úroveň po športovej stránke. Chlapcov zapájame do pravidelných rovesníckych stretnutí, tzv. stretiek, kde sa pod vedením dobrovoľníkov – animátorov majú možnosť všestranne rozvíjať a užitočne tráviť svoj voľný čas.

Bonusom je každoročná účasť na neprofesionálnych futbalových turnajoch, ktoré sa usporadúvajú v rámci organizácie Domka na celoslovenskej úrovni.